DAR DAUGIAU REKREACINĖS INFRASTRUKTŪROS AUKŠTAITIJOS NACIONALINIAME PARKE PRITAIKOMA ŽMONĖMS SU NEGALIA

Data

2019 10 31

Įvertinimas
0
IMG_20191025_150150.jpg

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija deda daug pastangų, kad kuo daugiau rekreacinės infrastruktūros būtų prieinama žmonėms su negalia. Šiuo metu baigtas vykdyti  „Europos teritorinio bendradarbiavimo programos projektas „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ („Introducing nature tourism for all“). Šio   projekto tikslas yra vystyti darnų turizmą Latvijos ir Lietuvos pasienio regionuose,  kuriant naujus ir gerinant jau esančius gamtinio turizmo produktus bei didinant jų žinomumą ir prieinamumą visoms keliautojų grupėms.

Labiausiai Aukštaitijos nacionaliniame parke lankomose vietose - Palūšėje, Meironyse, Vaišniūnų stovyklavietėje bei prie Ladakalnio archeologinio komplekso yra įrengtos 4 prieplaukos.  Į prieplaukas galima patekti ir judėjimo negalią turintiems lankytojams: yra įrengti universalaus dizaino (be slenksčių) privažiavimo takeliai į pavėsines ir prieplaukas. Tiesa, dėl gamtinių sąlygų ir labai kalvoto reljefo, keliose vietose gali būti reikalinga asistento pagalba.

Pirmą kartą Aukštaitijos nacionaliniame parke informaciją apie lankomus objektus  yra pateikta ir Brailio raštu, taigi žmonės turintys regos negalią, galės savarankiškai skaityti stenduose esančius tekstus.

Didžiąją dalį infrastruktūros darbų atliko Žiuko įmonė iš Molėtų (darbų vykdytojas Adomas Žiukas), pontonines prieplaukas įrengė Švenčionėlių įmonė „GVA technika“ (direktorius Audrius Urmonas), pavėsines pastatė Aukštaitijos nacionalinio parko darbuotojai vadovaujami Arvydo Bartasūno.

Projekte dalyvauja 11 partnerių iš: 2 nacionalinių ir 1 regioninio parkų, 7 savivaldybių bei Kuržemės planavimo regiono. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija šiame projekte – partneris.

Projekto „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ bendra vertė – 1 176 867,14 Eur., Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija preliminariai suplanuotas projekto biudžetas – 102 926, 97 Eur.


Informaciją parengė

Projekto vadovas

Žydrius Mukulys