„Gero ūkininko čempionate“ rinks santarvėje su gamta ūkininkaujantį ūkininką ir seniūniją

Data

2021 05 06

Įvertinimas
0
logo.png

Kartu su bundančia gamta prasideda nauja iniciatyva – „Gero ūkininko čempionatas“. Jos metu bus apdovanoti darnoje su gamta ūkininkaujantys ir pavyzdį kitiems rodantys ūkininkai bei agrarinę aplinkosaugą labiausiai skatinančios seniūnijos.

 

Kadangi gamtos apsauga yra tapusi visos Europos prioritetine sritimi, reikalaujančia visų įsitraukimo ir bendrų pastangų, pirmą kartą Lietuvoje vyksiantį čempionatą kartu organizuoja LIFE integruotojo projekto „Naturalit” partneriai – Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra ir VšĮ Baltijos aplinkos forumas.

 

 „Gero ūkininko čempionatą“ sudaro dvi dalys – ūkininkų ir seniūnijų konkursai. Ūkininkų konkurse bus varžomasi dėl dviejų titulų – „Metų ūkininko” ir „Publikos simpatijos”. Penkis pretendentus šioms nominacijoms atrinks komisija, kurią sudarys aplinkosaugos ir žemės ūkio ekspertai, galintys įvertinti ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius darnaus ūkininkavimo aspektus. Tuo tarpu „Publikos simpatija” iš 5 pretendentų bus renkama viešu balsavimu. Visi penki ūkininkai taps čempionato ambasadoriais.

 

Seniūnijų konkurse bus apdovanojamos didžiausią proveržį skatinant agrarinę aplinkosaugą tarp ūkininkų pasiekusios seniūnijos. Seniūnijų laukia du apdovanojimai – „Agrarinės aplinkosaugos čempionė” ir „Agrarinės aplinkosaugos spartuolė”.

 

Ūkininkai taip pat gali registruotis į konkursą ir patys. Anketą registracijai rasite adresu https://naturalit.lt/agrarine-aplinkosauga/. Anketos priimamos iki gegužės 31 d.

 

Seniūnijų konkursas vyks ilgiau, iki paraiškų pagal agrarinės aplinkosaugos priemonę pateikimo pabaigos.. Bus skaičiuojama, koks pokytis įvyko seniūnijoje per 2021 metus, deklaruojant plotus pagal priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas” veiklas, įvertinant du kriterijus – bendro ploto pokytį ir pareiškėjų skaičiaus pokytį.

 

Nugalėtojai bus apdovanoti rudenį vyksiančioje ceremonijoje. Apie gero ūkininko čempionato ambasadoriais tapusius ūkininkus bus kuriami vaizdo reportažai, jie taip pat galės tapti neformalaus europinio gamtai palankių ūkininkų tinklo „Farming for nature” nariais.

 

Daugiau informacijos apie čempionato nuostatus ir konkursinio balo skaičiavimą rasite naturalit.lt/agrarine-aplinkosauga.