Kviečiame dalyvauti akcijoje "Takais per Lietuvą!"

Data

2019 07 01

Įvertinimas
0
Zabaki_LT-744x497.jpg

Nuo 2019 m. birželio 10 d. projekto Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ lėšomis organizuojama akcija #takaisperLietuvą, kuria bus siekiama skatinti aktyvų gyvenimo būdą. Akcijos tikslas – pakviesti visus ir kiekvieną išeiti į lauką, sužinoti daugiau apie Lietuvos gamtą ir keliavimo po ją pėsčiomis galimybes. Kiekvienas keliautojas yra kviečiamas dalinantis nuotraukomis ir įspūdžiais iš savo pasivaikščiojimų gamtos takais socialiniuose tinkluose – Facebook ar Instagram, naudojant grotažymę – #takaisperLietuvą.

Kartą per savaitę projekto partneriai išrinks vieną laimingąjį/ąją, kuris/i gaus specialią projekto dovaną – kuprinę su inventoriumi žygiams. Akcija vyks visą vasarą. Jos metu keliautojai taip pat kviečiami žygiuoti ne tik po Lietuvą, bet ir po Kuržemės gamtos takus Latvijoje, šiuo atveju naudojant grotažymę #takoKurzemē.

Nugalėtojai kiekvieną savaitę bus paskelbti Žemaitijos nacionalinio parko“ Facebook profilyje ir tinklalapyje www.zemaitijosnp.lt, pasidalinant nugalėtojo užfiksuotais gamtinio tako vaizdais.

Socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram kiekvienas gali dalintis nuotraukomis, kuriose įamžintos tiek įprastos takų ar juose patiriamų nuotykių akimirkos, tiek gražiais gamtos vaizdais. Ir, žinoma, džiaugsimės, užfiksuotais kažkuo išskirtiniais ir ypatingais kadrais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje, tyrinėkite mūsų naująjį vadovą (gidą), kuriame pateikiama informacija apie daugiau nei 80 gamtinių takų. Leidinius galima gauti visuose Kuržemės ir Šiaurės Lietuvos turizmo informacijos centruose. Leidinyje žalia spalva išskiriami gamtiniai takai tinkami neįgaliesiems, senjorams ir kūdikių vežimėliais keliaujančioms šeimoms. Ypač džiaugiamės galėdami pakviesti neįgaliuosius, senjorus ir, žinoma, visas šeimas su mažais vaikais dalyvauti šioje akcijoje. Gamtinių takų vadovą galima rasti ir internete: https://www.kurzemesregions.lv/en/new-guidebook-on-nature-trails/

Keliautojai naudingą informaciją apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje taip pat gali rasti projekto tinklalapio skyriuje – Gamtos takai. Ten yra pateikiami takų aprašymai, garso ir vaizdo informacija, taip pat GPX maršrutais.

Projektas finansuojamas Interreg V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 m. programos lėšomis.