BDAR
gdpr

Atnaujinamas Palūšės - Meironų skulptūrų takas

Data

2022 08 11

Įvertinimas
1
DSC_0636.JPG

Antram pagal amžių Lietuvoje 1977 m. įkurtam medinių skulptūrų ansambliui Lūšių pakrantėje šiemet sukanka 45 metai. Iš 17 liaudies meistrų tuomet sukurtų skulptūrų pagal šio krašto istoriją ir legendas iki šių dienų išliko keturiolika stogastulpių įkūnijančių šio krašto istoriją ir legendas: „Ugniagesys“ aut. Z.Petreikis; „Knygnešys“ aut. J.Liaukus; „Lietuvaitė“ aut. J.Lukauskas; „Globok gamtą“ aut. I.Užkurnys; „Nacionalinio parko įkūrimas“ aut.D.Gediminskas; „Laumių pasaka“ aut.P.Petronis; „Apuokas ir stumbras“ aut.K.Geminskas; „Žalčių karalius“ aut. S.Karanauskas“; „Augalija“ aut. P.Raudys; „Kunigaikštis Regimantas“ aut. V.Ulevičius; „Šuminų velnias“ aut. A.Šulcas; „Žvejas“ aut. V.Stumbras; „Sėjėjas“ aut. T.Patiejūnas; „Kalvis“ aut. A.Česnulis. Šis skulptūrų takas yra gerai žinomas ir lankomas Aukštaitijos nacionalinio parko bei Ignalinos rajono lankytojų, skulptūrų taku yra vedamos ekskursijos ir pasakojama apie šio krašto istoriją ir legendas. O palei skulptūras nutiesus naują pėsčiųjų - dviratininkų taką, jos tarsi įgavo naują gyvenimą ir tapo vienu lankomiausių turistinių - kultūrinių takų Ignalinos rajone.

Siekdami tęsti ir palaikyti tradicijas Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija bei Valstybinės miškų urėdijos Ignalinos regioninis padalinys parengė ir vykdo projektą „Skulptorių pleneras – stovykla „Tradicijų taku“. Jau dabar keliaudami Palūšės – Meironų taku galite pamatyti prie šešiametrų ąžuolų rąstų besidarbuojančius skulptorius Saulių Savicką ir Dainių Veršelį ir „gimstančius“ naujus skulptūrų tako kūrinius. O nuo rugpjūčio 16 d. prie jų prisijungs šeši Utenos regiono moksleiviai besidomintys tradicine tautodaile, dalyvaujantis tradicinės kūrybos parodoje - konkurse „Sidabro vainikėlis“. Jaunieji meistriukai, vadovaujami sertifikuoto liaudies meistro E.Čypo ne tik stebės vyresniųjų darbus, bet ir kurs savo autorinius smulkesnius darbelius, išpildys savo tradicine tautodaile paremtas kūrybines idėjas, kurios irgi bus įkomponuotos šiame skulptūrų take.

Taip pat bendromis jėgomis projekto metu bus atnaujintos ir senosios skulptūros, kad džiugintų į pasakotų šio krašto istoriją ir legendas Ignalinos krašto lankytojams dar ne vieną dešimtį metų.

Na o rugpjūčio 16 d. 13 val. kviečiame visus norinčius susipažinti, prisiminti senųjų skulptūrų pasakojamas istorijas ir susipažinti su naujai gimstančiais kūriniais į kraštorynę ekskuriją, kurią ves Palūšės bibliotekininkė Rita Ramanauskienė. Ekskursijos pradžia rugpjūčio 16 d. 13 val. Meironų kaimo pradžioje.

 

Projekto rengėjai ir vykdytojai:

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija

Valstybinės miškų urėdijos Ignalinos regioninis padalinys

 

Projektą remia:

Lietuvos kultūros taryba

Ignalinos rajono savivaldybė