„Į(SI)TRAUK Į PAVELDĄ“: Europos paveldo dienų renginiai Aukštaitijos nacionaliniame parke

Data

2021 09 17

Įvertinimas
0
EKPD renginiai+.jpg

Kaip ir kasmet Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija mini Europos kultūros paveldo dienas. Šiemet kviečiame kiekvieną įtraukti paveldą į savo kelionių sąrašus, o tuo pačiu istorijų, padavimų, nuoširdaus bendravimo ir savo pačių rankų darbu įsitraukti į kultūros paveldo sklaidą ir išsaugojimą. Visi renginiai skirti prof. Marijos Gimbutienės metams.

 

Rugsėjo 21 d.
10 val. Europos kultūros paveldo dienų proga Baltų vienybės dienos išvakarėse  Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia į ekskursiją po reikšmingiausias Kretuono apyežerio, Reškutėnų, Žemaitiškės archeologines vietas. Vietos istorijai įprasminti Lygumų apžvalgos bokšte bus iškelta trispalvė. Ekskursijos vadovas – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, dr. Vykintas Vaitkevičius – papasakos apie Kretuono archeologinės vietovės tyrimus ir jų reikšmę, visi kartu aptarsime aktualius paveldosaugos ir paveldo sklaidos klausimus. Po ekskursijos visi kviečiami į  tautinio kulinarinio paveldo edukaciją Reškutėnų amatų centre.

 

Rugsėjo 22 d.

16. 30 val. Baltų vienybės dienos proga ekskursija – pasivaikščiojimas po Šiliniškių kalvagūbrio kalvas: Ginučių piliakalnio-Ladakalnio archeologinį kompleksą. Visi norintys kviečiami išgirsti, pamatyti ir pajausti to meto ir minimos datos dvasią.

 

Rugsėjo 24-25 d.

11-17 val. visų laukia atvirų durų dienos Palūšėje: lankytojai kviečiami į archeologinės pilkapio ir akmens amžiaus būsto ekspozicijos pristatymus, pasivaikščiojimus pilkapių keliais, įsitraukti į kultūros paveldą edukacinėje programoje „Senųjų gyventojų kailyje“.

 

Visi renginiai nemokami.

Registracija vykdoma el. p. giedre.sukyte@aparkai.lt arba tel. nr. 8 659 82337. Renginių metu privaloma laikytis būtinų saugumo reikalavimų, veikloms uždarose patalpose būtinas galimybių pasas ar ES skaitmeninis COVID pažymėjimas. Renginiuose bus filmuojama ir fotografuojama.

Organizatoriai: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.