BDAR
gdpr

Padėka geros valios žmonėms Bitės dienos talkoje

Data

2022 06 03

Įvertinimas
0
284682035_3235297880038753_4792797422327826545_n.jpg

Gegužės 28 d. vyko jau tradicine tampanti Bitės deinai skirta talka Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai priklausančiame Bitininkystės muziejuje. Muziejaus kolektyvas ir direkcija visada džiaugiasi sulaukę geros valios žmonių, norinčių prisidėti prie vietos puoselėjimo ir gražinimo.

Pažadėjome viešinti visus geradarius, kurie padeda kurti vaistinių – medingųjų augalų pažintinę – praktinę ekspoziciją Bitininkystės muziejaus aplinkoje. Dosniausi rėmėjai augalais ir žiniomis apie augalus, profesionaliai talkinantys - Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas.

Vaistiniai – medingieji augalai yra Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus tyrimų objektai, kurių pagrindu jie pritaikomi bitininkystėje, apiterafijoje ir kitose srityse.

Nuo 2021 m. Vaistinių – medingųjų augalų pažintinė – praktinė ekspozicija kuriama Bitininkystės muziejaus aplinkoje, Aukštaitijos nacionaliniame parke, Ignalinos rajono savivaldybės, Stripeikių kaime LR Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos skyriaus ir VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus moklslininkų ir specialistų iniciatyvą. Netgi planuojama pasirašyti ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį tarp VDU ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos.

Nuoširdžiausios padėkos Prof. Dr. Onai Ragažinskienei:

Nacionalinės sveikatos tarybos narei

Lietuvos Farmacijos Sąjungos Viceprezidentei

Žurnalo Lietuvos Farmacijos žinios vyr. redaktorei

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo

Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus vedėjai.

Padėkos didžiulės, kaip kalnas, Miglei Domeikienei už nenutrūkstančią iniciatyvą talkinti bitėms.