BDAR
gdpr

Projektas „Tradicijų taku“ įveikė pusę kelio

Data

2022 08 25

Įvertinimas
0
DSC_0678.JPG

Projekto „Skulptorių pleneras – stovykla “Tradicijų taku“ veiklos jau įprasmintos mažuose ir dideliuose darbuose. Palūšės – Meironų skulptūrų tako ekspoziciją po atviru dangumi papildė dvi naujos skulptūros: „Medeina“ ir „Meironų kaimo legenda“ bei vaikų medžio drožinių paroda.

Vaikų medžio drožybos stovykla su Aukštaitijos nacionalinio parko Gamtos mokykla atsisveikino jau penktadienį. Dešimt vaikų vadovaujami sertifikuoto medžio drožybos meistro Eriko Čypo kasdien gilinosi į tradicinės medžio drožybos amato paslaptis. Vaikai savo užsidegimu, kantrybe, darbštumu nustebino ir stovyklos vadovus ir patį meistrą. Kad išmaniųjų technologijų laikais nežvilgčiodami į išmaniuosius prietaisus, neprašydami pertraukų paaugliai dirbtų prie vieno darbelio po penkias valandas gryno darbo laiko … Neįtikėtina, bet taip buvo. Pagarba meistrui, kuris su jumoru ir kantrybe aiškino mokė ir matė kiekvieną vaiką, taisė jų menkutes klaideles ir nuoširdžiai džiaugėsi galėdamas perteikti savo žinias ir patirtį. Visi nuo mažiausio iki didžiausio išnaudojo visus mokytojo paruoštus medžio drožinių ruošinius ir skulptūrų tako ekspozicijoje ant išlakių beržų įsikomponavo net 40 vienetų paukštelių ir verpsčių paroda.

O trečiadienį nuo žemės pakilo ir didžiosios skulptūros. Šalia senųjų šv.Florijono ir Knygnešio skulptūrų visu 6 metrų didingumu įsikūrė skulptoriaus Saliaus Savicko sukurta „Meironų legenda“. Šioje skulptūroje įkurdinta visa istorija apie gražiąsias Meironų mergas, pas kurias piršliai keliavo iš tolimiausių kraštų. Tėvuko sumanyta gudrybė juos pavaišint gailių medum, kad galvom susisukus sarmatos prisidarytų ir daugiau Meironų mergiotėms pirštis nenorėtų. O dukrelės už vietinių vyriokų ištekėtų… Čia ir susirūpinęs motinos veidas ir bešokančios Meironų mergiotės. Kaip išsitarė skulptorius Dainius, „Sauliaus galvoje tiek visko telpa, kad tik jo skulptūra ir gali tiek detalių sutalpinti“.

Jaukioje aikštelėje už Gaveikėnų velnioko skulptūros įsitaisė išlaki Medeinos skulptūra. Jos autorius anykštėnas Dainius Veršelis. Medeina jau visiškai kitokia – rimta, rami gamtos globėja, kurios glėbyje įsitaisęs kiškiukas, prie kojų į dangų galvą pakėlęs rymo vilkas. Turbūt jausdamos jos globą dirbančiam skulptoriui kompaniją palaikė visai čia pat šėliojančios voveraitės.

Na o projektas peržengė į trečia etapą. Jau šį savaitgalį į savanorių sąskrydį susirinkę esami ir buvę Aukštaitijos nacionalinio parko savanoriai pradės senųjų skulptūrų atnaujinimo darbus, kuriuos tęs patys parko darbuotojai ir jų talkininkai. Rugsėjo pabaigoje, užbaigę visus darbus, kviesime visus jais pasidžiaugti projekto pristatymo renginyje.

 

Projekto rengėjai ir vykdytojai:

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija

Valtybinės miškų urėdijos Ignalinos regioninis padalinys

 

Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Ignalinos rajono savivaldybė